Japonės kiaušidėse – kaukolė ir smegenys

0
236
Operacija

Atliekant operaciją šešiolikos metų merginai iš Japonijos, rastas daugiau nei 10 centimetrų pločio auglys, kuriame matyti maža kaukolė bei smegenys.

Operacija merginai atlikta, siekiant pašalinti apendicitą, tačiau drauge pašalintas ir keistas auglys. Jį ištyrę daktarai viduje rado jau išbrinkusius ir gerokai susiriebalavusius plaukų kuokštus bei daugiau nei 3 centimetrų struktūrą, primenančią smegenis su kaukolės sluoksniu viršuje. Tyrimas laboratorijoje parodė, jog tai – sumažinta smegenėlių kopija. Kaip žinoma, smegenėlės yra galvos smegenų sudedamoji dalis, esanti po pusrutuliais.

Skaičiuojama, kad apytiksliai penktadalis auglių, randamų moters kiaušidėse, gali turėti minėtų audinių dalių – plaukų kuokštų, dantų dalelių, riebalų ar raumenų. Įprastai tokie augliai būna nepiktybiniai ir manoma, jog jie atsiranda, kai nesubrendęs kiaušinėlis dalijasi ir taip pradeda vystyti naujas kūno dalis. Vis dėlto, net ir visko matę Japonijos daktarai teigia, jog, nors tokie nepiktybiniai augliai ant kiaušidžių yra dažni, smegenų struktūra – itin retas atvejis. Keisčiausia tai, kad šios merginos atveju, mažųjų smegenėlių kopija susiformavo taip sėkmingai, jog jomis sklido elektros impulsai, būdingi įprastų smegenų veiklai.

Operuota mergina nesiskundė jokiais negalavimais ir nė neįtarė apie auglio egzistavimą. Vis dėlto, kai kuriais atvejais, net ir nepiktybinis auglys gali turėti liūdnų pasekmių – gali prasidėti panikos priepuoliai, traukuliai ar net laikinas atminties netekimas. Gera žinia ta, jog, pašalinus auglį, šios problemos įprastai baigiasi.

DALINTIS
Kitas straipsnisRusija ieško naujų JAV silpnybių