JAV ir vėl turi naujų bėdų, susijusių su viena iš didžiausių savo konkurenčių – Rusija. Vienoje komunalinių paslaugų įstaigoje, Vermonto valstijoje, kaip įtariama, aptikta dar viena programinė ataka iš Rusijos. Tai leidžia daryti prielaidas apie nepakankamai apsaugotus Jungtinių Amerikos Valstijų elektros tinklus.

Minima Rusijos programinė įranga nesukėlė jokių ryškių veiklos problemų komunalinėms paslaugoms, tačiau atkreipė valstybės pareigūnų dėmesį, kurie netgi sukūrė jai specialų pavadinimą – „Meškų stepė“. Pasak vienos iš įtakingiausių valstybės spaudos priemonių „The Washington Post“, šiandien dar nėra aišku, dėl kokių priežasčių rusų programuotojai pasikėsino į būtent šiuos elektros tinklus, tačiau daroma prielaida, jog tai – strateginis ėjimas, leidžiantis geriau pažinti tinklo ypatybes.

Kaip žinoma, tai ne pirmas atvejis, kai Rusija siekia prasiskverbti į svarbiausias valstybines sistemas. 2015-ųjų pabaigoje dėl vienos iš tokių atakų, vakarinė Ukrainos dalis neteko elektros tiekimo. Be abejo, Rusija tokius įtarimus iš karto atmetė.

Pasak visai neseniai paskelbtos JAV federalinės teisėsaugos agentūros ataskaitos, mažiausiai du metus Rusija taikėsi į Demokratijos partijos duomenų sistemas, siųsdamos elektroninius laiškus ir kitaip bandydamos prasiskverbti į saugomas duombazes. Tikėtina, jog viso to siekis – kuo labiau pakenkti šiai partijai ir iškelti Donaldo Trumpo viršenybę. Spėjama, kad sausio 20-ąją pastarajam tapus naujuoju JAV prezidentu, atakos turėtų aprimti dėl palankaus abiejų valstybių vadovų požiūrio vienas į kitą.