Kritusi JAV oro linijų rinkos vertė

0
227
Avialinijos

2017-ųjų sausio 20-ąją prisiekusio naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimu, gyventojai iš septynių musulmoniškų valstybių laikinai negali patekti į šalies teritoriją. Tai paveikė ne tik atskirų žmonių gyvenimus, bet ir visą JAV oro linijų bendrovių rinką – šios vertė smuko beveik 5 mlrd. JAV dolerių.

Teigiama, jog remiantis „S&P 500“ indeksu, aviacijos bendrovių akcijų vertė sumažėjo net 3,8%, o oro linijų bendrovių milžinės American Airlines Group akcijų vertė nukrito dar daugiau – 5,8%.

Naujienų agentūra „Bloomberg“, ištyrusi situaciją, teigia, jog toks radikalus sprendimas žada itin pabrangusius pervežimus oro transportu. Tai patvirtina ir Tarptautinė oro transporto asociacija. Pabrėžiama ir tai, jog dėl susiklosčiusios situacijos didžioji dalis poilsiautojų paprasčiausiai atsisakys kelionių į Jungtines Amerikos Valstijas, o tai, žinoma, atsilieps ir šalies biudžetui.

Tačiau tai dar ne viskas. Pasak ekspertų, toks naujojo prezidento sprendimas gali turėti ir rimtas politines pasekmes. Valstybės, kurių gyventojams draudžiama kirsti sieną, gali imtis atsakomųjų priemonių. Dėl to gali kilti ir tolimesnių politinių nesutarimų, kurie gali peraugti į konfliktus.

Tokia situacija tik dar vienas įrodymas, kad politika neišvengiamai apima visas sritis – nuo gyventojų gerovės, valstybės pajamų ir, žinoma, įvaizdžio tarptautinėje arenoje. Jeigu Donaldas Trumpas ir toliau taip sąžiningai vykdys savo priešrinkiminius pažadus, nusimato daug ir įdomių pokyčių tiek JAV, tiek ir visame likusiame pasaulyje.