Kalbų mokymosi paslaptis

0
313
Kalbų mokymasis

Ko gero, daug kartų teko girdėti, jog mažiems vaikams ir net vos kelių mėnesių kūdikiams išmokti naują kalbą daug paprasčiau nei suaugusiesiems. Tačiau tai dar ne viskas. Kokių kalbos mokymosi paslapčių dar nežinojome?

Visai neseniai buvo atliktas tyrimas, kuris nustatė, jog žmonės, kurie būdami kūdikiais tapo įvaikinti Pietų Korėjoje, tačiau buvo auginami Olandijoje, ženkliai geriau pasirodė korėjiečių kalbos teste nei kiti dalyviai, nepaisant to, jog niekada gyvenime šia kalba nekalbėjo ir netgi nesilankė nė vienoje Azijos valstybėje.

Buvo tiriamos dvi grupės – suaugusiųjų, kurie buvo įvaikinti Pietų Korėjoje ir joje užaugusių piliečių – nustatant priebalsių tarimo teisingumą. Eksperimento pradžioje abiem grupėms sekėsi labai panašiai, tačiau rezultatai pasikeitė po kelių korėjiečių kalbos paskaitų išklausymo. Net ir po tokio trumpo susipažinimo su kalba, įvaikintieji Pietų Korėjoje testus atliko daug geriau. Keisčiausia tai jog, nepastebėti ryškūs skirtumai tarp suaugusiųjų, kurie buvo įvaikinti vos šešių mėnesių ir tų, kurie buvo įvaikinti sulaukę pusantrų metų. Tokie rezultatai parodė, kad ir pirmaisiais gyvenimo mėnesiais įsisavinami kalbos įgūdžiai, kurie siejasi ne tik su atskirais žodžiais, bet ir su bendrais modeliais.

Atliktas tyrimas turėtų suteikti viltiems visiems, norintiems išmokti kalbą, kurią teko girdėti net ir ankstyviausioje vaikystėje. Pranašumas – garantuotas. Tuo tarpu mažus vaikus turintiems tėvams rekomenduotina kuo daugiau kalbėtis su kūdikiais, net jeigu ir šie kol kas to nesupranta – ilgainiui jūsų pastangos atsipirks.